Katalog

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Włosy kręcone

Włosy kręcone są z natury suche i wysokoporwate. Takie włosy bardzo łatwo jest uszkodzić i obciążyć, sprawić, że będą spuszone na końcach i oklapnięte u nasady, albo spuszone na całej długości i trudne do zdyscyplinowania. W szamponie do włosów kręconych nie powinny znaleźć się agresywne substancje myjące, czyli SLS, SLES, ale też ALS i inne sub...

Włosy kręcone są z natury suche i wysokoporwate. Takie włosy bardzo łatwo jest uszkodzić i obciążyć, sprawić, że będą spuszone na końcach i oklapnięte u nasady, albo spuszone na całej długości i trudne do zdyscyplinowania. W szamponie do włosów kręconych nie powinny znaleźć się agresywne substancje myjące, czyli SLS, SLES, ale też ALS i inne substancje, których działanie można do nich porównać. Tego typu szampony są zbyt silne i mogą uszkadzać delikatną strukturę kręconych włosów oraz podrażniać skórę głowy. Kolejnymi składnikami, których nie powinno być w szamponach do włosów kręconych są silikony. Silikony mają to do siebie, że oblepiają i obciążają włosy.

Pożądanymi substancjami myjącymi są łagodne detergenty takie jak mydlnica lekarska, glukozyd kokosowy, czy glukozyd laurylowy. Składnikami o właściwościach pielęgnacyjnych są natomiast wszelkiego rodzaju ekstrakty roślinne i ziołowe, emolienty w postaci olejów i substancje nawilżające, takie jak miód, czy gliceryna oraz proteiny. Warto jednak pamiętać o tym, że szampon powinien być raczej emolientowy, niż humektantowy lub proteinowy, bo nadmiar tych substancji (szczególnie naturalnych nawilżaczy) może powodować puszenie się włosów. Substancjami pożądanymi są też witaminy, ale generalnie im prostszy skład szamponu tym lepiej.

Więcej

Włosy kręcone  Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów