KUPONY RABATOWE
Dlaczego folia ryflowana ułatwi Ci farbowanie włosów? 0
Dlaczego folia ryflowana ułatwi Ci farbowanie włosów?

Folia ryflowana – struktura, która robi różnicę

Folia ryflowana jest poddawana mechanicznej obróbce – właśnie dlatego zyskuje charakterystyczną, tłoczoną strukturę. Nie jest tak gładka, jak tradycyjna folia, ale bynajmniej nie jest to minus – w rzeczywistości zapewnia większy komfort nie tylko fryzjerowi, ale też klientom. Różnicę czuć między innymi w wadze, ponieważ tłoczenia sprawiają, że folia jest lżejsza.

Sprawdzona folia ryflowana Styletek

Jednym z najbardziej znanych producentów folii ryflowanej jest marka Styletek. Produkt jest dostępny w kilku formach, dlatego każdy fryzjer może wybrać taki, z jakim będzie mu się pracowało najlepiej. Folię sprzedajemy w 3 różnych opakowaniach:

 • Folia cięta w opakowaniach po 500 sztuk - jeden arkusz ma wymiary 12,7 × 27,9 cm, zakup dużego opakowania jest oczywiście bardziej ekonomiczny.
 • Folia cięta w paski XL - to wersja stworzona specjalnie dla długich włosów, wymiary jednego arkusza to aż 12,7 × 40,6 cm. W jednym opakowaniu znajduje się 200 sztuk.
 • Folia ryflowana w rolce - to najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć kontrolę nad długością pojedynczego arkusza. W jednym opakowaniu znajduje się aż 91,5 metra folii.

Folia jest dostępna w opakowaniach z dozownikiem, dlatego bardzo łatwo jej się używa. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę podczas koloryzacji, dostępne są dodatkowe akcesoria: podkładka do farbowania z grzebieniem. Ułatwia farbowanie tuż od nasady oraz rozjaśnianie długich włosów, szczególnie w dłuższej wersji XL (10x40 cm). Standardowa podkładka ma 30 cm długości. Połączenie podkładki z grzebieniem ułatwia oddzielanie pasm i utrzymanie ich na odpowiednim miejscu, dlatego tworzy tak dobry zestaw z folią ryflowaną.

15 korzyści z używania folii ryflowanej

Niektórzy styliści fryzur wciąż zastanawiają się, czy warto zacząć kupować folię ryflowaną. Nie różni się tylko wyglądem, ponieważ jej specyficzna struktura daje wiele korzyści podczas codziennej pracy, a w końcu koloryzacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Można znaleźć tutaj aż 15 plusów:

 1. Lepsza kondycja włosów - konsekwentne stosowanie folii ryflowanej przy każdej koloryzacji poprawia stan włosów klienta.
 2. Komfort klienta - folia mocno trzyma się włosów, ale nie sprawia problemów podczas zdejmowania. Klienci nie będą skarżyć się na uczucie ciągnięcia.
 3. Równomiernie rozjaśnienie - ułatwia rozprowadzanie produktu od nasady po końce.
 4. Kontrola temperatury - dobra cyrkulacja powietrza między foliami chroni włosy przed uszkodzeniami podczas rozjaśniania.
 5. Koniec ze zsuwaniem - folia jest bardzo lekka, a rodzaj ryflowania został tak dobrany, że nie zsuwa się z włosów nawet o 1 mm.
 6. Precyzyjna koloryzacja - folia jest tak lekka, że podczas koloryzacji można użyć jej więcej. Sprzyja to jeszcze lepszym efektom: łatwo stworzysz dokładnie wybrane refleksy i pasemka.
 7. Oszczędność rozjaśniacza - nie pojawiają się miejscowe przebarwienia, łatwiej jest równomiernie rozprowadzić produkt po całej długości włosów.
 8. Idealne warunki do rozjaśniania - zamknięty w folii ryflowanej rozjaśniacz nie puchnie.
 9. Pudełko z dozownikiem - ostrze pozwala bez problemu uciąć w odpowiednim miejscu folię w rolce. Folie cięte posiadają dozowniki ułatwiające wyjęcie arkusza, bez jego sklejenia czy rozerwania.
 10. Oszczędność czasu - stosowanie folii ryflowanej ułatwia koloryzację, dlatego pozwala skrócić czas nawet o 30%.
 11. Zagięte krawędzie - krawędzie folii ciętej są wstępnie zagięte, specjalnie przygotowane dla szpikulca grzebienia, aby przyspieszyć pracę. 
 12. Plastyczność - wyjątkowa struktura sprawia, że folia pozwala na precyzyjne oddzielanie pasm i nie jest podatna na rozrywanie czy sklejanie.
 13. Przyczepność - ten rodzaj ryflowania powstał specjalnie, żeby folia doskonale trzymała się włosów, dzięki temu aplikacja arkuszy jest szybka, łatwa i nie wymaga poprawek.
 14. Lekkość - tłoczenie sprawia, że ta sama liczba arkuszy ryflowanych waży mniej niż tradycyjnych. To komfort dla fryzjera, ale przede wszystkim klienta.
 15. Różnorodność kolorystyczna - używanie folii w różnych kolorach to nie tylko kwestia estetyki, ale też łatwiejsza praca przy podziale na wiele pasm.

Kolorowa folia – nie tylko kwestia estetyki

Folia ryflowana Styletek jest dostępna w wielu kolorach, a nawet wzorach, takich jak np. panterka. Tego typu arkusze oczywiście ciekawie wyglądają, ale producent nie proponuje tylu wariantów wyłącznie ze względu na estetykę. W rzeczywistości różnokolorowa folia zwiększa precyzję pracy. Przy podziale na wiele pasm (np. pokrywanych aktywatorami o innych stężeniach lub różnymi masami farbującymi/tonującymi) zastosowanie kilku kolorowych folii zdecydowanie zwiększa kontrolę i ułatwia pracę.

Jak widać, kolorowa folia ryflowana nie jest tylko modnym gadżetem, ale rzeczywiście zapewnia większy komfort klientowi i fryzjerowi. Nic więc dziwnego, że w nowoczesnych salonach coraz częściej spotykamy właśnie produkty marki Styletek, zamiast tradycyjnej folii fryzjerskiej.

Folia ryflowana Styletek

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl