Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim

Jakie jest pierwsze skojarzenie związane z salonem fryzjerskim? Zapewne pierwsze skojarzenie dotyczy oferty – pojawia się pytanie, na co mogę liczyć?
Oczywiście takie skojarzenie jest zrozumiałe, ale warto pamiętać o tym, że oferta to nie wszystko. Mówiąc wprost – tematem tego tekstu jest dezynfekcja w salonie fryzjerskim.

Dlaczego dezynfekcja jest istotna?

Dezynfekcja jest istotna z wielu względów. Zacznijmy może od prawa, prawo obliguje do dezynfekcji narzędzi i powierzchni. Odnosząc się do szczegółów, wystarczy zastanowić się nad tym, co odbywa się w salonach fryzjerskich.

Nie ulega wątpliwości, że fryzjerzy mają kontakt z preparatami chemicznymi. Ponadto dochodzi do kontaktu z człowiekiem (i to niekoniecznie zdrowym). Rzecz jasna można też spojrzeć na sprawę z zupełnie innej strony – co jest wizytówką salonu? Wizytówką salonu jest lokal.
Co myśli klient, który widzi brudne (i może jeszcze zagracone) pomieszczenie? Dbałość o higienę = troska o zdrowie i kreowanie marki.

Warto również podkreślić, że należy pamiętać o myciu rąk.

Przeprowadzenie dezynfekcji

Pora skupić się na przeprowadzeniu dezynfekcji. Być może dla wielu osób dezynfekcja nie ma najmniejszego znaczenia, ale nie jest to coś, czym trzeba się sugerować. Dezynfekcja to nie jest wymysł.

Weźmy sobie pod uwagę gronkowca, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gronkowiec utrzymuje się na skórze przez 24 godziny? Patrząc pod kątem przeprowadzenia dezynfekcji, dobra dezynfekcja nie gwarantuje pozbycia się problemu. Odpowiednie działanie sprawi, że drobnoustrojów będzie mniej, może nawet 1000 razy mniej.
Rzecz jasna jest to odniesienie się do dezynfekowanej powierzchni.

Najwyższa pora zadać sobie pytanie, czym powinno się dezynfekować narzędzia fryzjerskie?
Nawiązując od razu do odpowiedzi, na początek bardzo ważna zaleta – do wyboru masz wiele preparatów (koncentraty, spraye, płyny, pianki i chusteczki). Można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie.
Wypada jeszcze wspomnieć o zakupie produktów do dezynfekcji. Niewykluczone, że zabrzmi to zaskakująco, ale zakupienie takich produktów może sprawiać pewne kłopoty. Maksymalnie upraszczając, przed zakupem zwróć uwagę na to, czy dany produkt służy do dezynfekcji.

Jeśli zależy Ci na jakichś przykładach, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z naszą ofertą. Twojewlosy.pl to sklep, który wychodzi naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom (i co za tym idzie, nie mogło zabraknąć produktów do dezynfekcji).
Szczegóły sobie zostawmy, wszak najważniejsze informacje są przy produktach.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka