Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Olejki do włosów

Olejki do włosów

Znalezienie odpowiedniego olejku do włosów jest niewątpliwie bardzo istotne. Z pełnym przekonaniem trzeba powiedzieć, że jest to wyjątkowy produkt. Olejek do włosów to propozycja, którą można określić jako takie dwa w jednym – przygotowanie do stylizacji, jak i zapewnienie intensywnej pielęgnacji.

Olejowanie włosów

Nie ulega wątpliwości, że olejowanie włosów zyskuje na popularności. Jeśli chodzi o powody takiego stanu rzeczy, na pewno warto podkreślić, że mowa o naturalnej metodzie. Ktoś może zapytać, kiedy poleca się olejki? Jeżeli zadajesz sobie takie pytanie, musisz wiedzieć, że olejki polecane są (przede wszystkim) w przypadku zniszczonych, łamliwych i rozdwojonych włosów.
Nawiązując od razu do efektów, na pewno ogromne znaczenie ma wybór, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dobry olejek może zdziałać cuda. Dokładnie mówiąc, dobry olejek musi mieć pozytywny wpływ na kondycję włosów. Niektórzy mogą też powiedzieć, że właściwy olejek może zdziałać cuda. Co najważniejsze, w żadnym wypadku nie jest to przesada (wszak chodzi o regenerację, nawilżenie i odżywienie zniszczonych pasm).

Pora powiedzieć coś na temat olejowania. Wydaje się, że olejowanie nie powinno sprawiać najmniejszych problemów, ale rzeczywistość przedstawia się trochę inaczej.

Na dowód tego wystarczy zadać sobie pytanie, ile jest metod olejowania? Zapewne nie wszyscy wiedzą, jakiej należy udzielić odpowiedzi. Mówiąc wprost – można wyróżnić choćby olejowanie na sucho, na mokro, w misce i z dodatkiem odżywki. Jakby tego było mało, są dwa rodzaje olejów i o tym też pewnie nie wszyscy wiedzą. Te rodzaje to kosmetyczne i kuchenne.
Jeśli zależy Ci na największej dawce substancji odżywczych, czas szukać olejów nierafirowanych i zimnotłoczonych.

Warto jeszcze nawiązać do zasad obowiązujących w trakcie olejowania. Przykładem jest choćby moment rozpoczęcia olejowania – olejowanie trzeba wykonać od 1 do 3 godzin przed myciem włosów. Rzecz jasna znaczenie ma też częstotliwość, zabieg należy wykonywać co najwyżej 2 razy w tygodniu. Ważne – musisz pamiętać o tym, że może dojść do przeolejowania włosów.
Przeolejowanie włosów spowoduje, że włosy staną się bardzo obciążone.

Wybór odpowiedniego olejku

Czas zastanowić się nad tym, które olejki do włosów spełnią moje oczekiwania. Można powiedzieć, że odpowiedź na to pytanie sprowadza się do potrzeb. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o rodzaj ułożenia łuski włosów. Przyjmijmy założenie, wedle którego masz włosy wysokoporowate. Osoby mające takie włosy powinny zdecydować się na oleje o dużych cząsteczkach.
W przeciwnym razie (czyli w przypadku włosów niskoporowatych) trzeba zdecydować się na oleje o małych cząsteczkach. Poza tym jest jeszcze jedna opcja – włosy średnioporowate. Jeśli masz włosy średnioporowate, warto pomyśleć choćby o olejku arganowym.

Ponadto należy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego olejku to nie wszystko. Dbałość o włosy to coś, co wymaga nieustannej uwagi. Jeżeli brakuje Ci szamponu lub czegokolwiek innego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy, że jesteśmy przygotowani na wiele.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka