Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Zastanawiasz się nad tym, czy potrzebujesz szamponu przeciw wypadaniu włosów? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw. Na pewno istotne jest to, że wypadanie włosów samo w sobie nie jest niczym złym. To całkowicie normalny proces.
Maksymalnie upraszczając, kluczowe znaczenie ma częstotliwość.

Kiedy strata włosów jest normą?

Pora skupić się na faktach, a fakty są takie, że większość ludzi traci na ogół od około 80 do 100 włosów dziennie. Co by nie mówić, taka strata jest po prostu niewidoczna, wszak na skórze głowy znajduje się 100 000 mieszków włosowych. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że niektóre osoby mają dłuższe włosy i co za tym idzie, wypadanie włosów może przerażać.
Niemniej jednak to świetny przykład tego, że pozory mogą mylić (długość włosów może przełożyć się na wrażenie, wedle którego włosów wypada jakoś szczególnie dużo).

Co ciekawe, nie można wykluczyć sezonowych różnic. Choć uczciwie należy przyznać, że sezonowe różnice są niewielkie. Co za tym idzie, to wyłącznie ciekawostka, na której nie ma sensu przesadnie się skupiać.

To dobry moment, żeby wyróżnić trzy fazy wzrostu włosa:

  1. Anagen – Anagen to faza, podczas której 90 procent pojedynczych włosów zyskuje 1 centymetr w miesiącu. Jest to faza, w przypadku której pewne znaczenie mają czynniki genetyczne.
  2. Katagen – Katagen to faza rozciągająca się na około dwa lub trzy tygodnie. Podczas tej fazy wzrost włosów całkowicie się zatrzymuje. Ważne – zatrzymanie wzrostu dotyczy od jednego do dwóch procent włosów w ciągu doby (także to nie jest tak, że nagle włosy przestają rosnąć).
  3. Telogen – Telogen to etap, podczas którego włos przygotowuje się do wypadnięcia ze skóry głowy.

Nawiązując do niepokojącej utraty włosów, jeżeli tracisz ponad 100 włosów dziennie, to jest to coś, na co należy zwrócić uwagę. Istotne jest też to, czy taka strata się utrzymuje. Jeśli sytuacja nie zmienia się przez 8 tygodni, wizyta w poradni dermatologicznej jest jak najbardziej wskazana.

Szampon przeciw wypadaniu włosów to nie wszystko

Zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć dobry szampon przeciw wypadaniu włosów? Poszukiwanie szamponu jest oczywiście istotne, ale ważne jest coś jeszcze – skupianie się tylko na odpowiednim szamponie to nie jest dobre rozwiązanie.
Wracając do poradni dermatologicznej, wizyta nie jest pierwszym krokiem, który należy wykonać. Mówiąc wprost – można zacząć od wdrożenia pewnych środków ostrożności. Te środki to choćby obniżenie poziomu stresu czy przestrzeganie zbilansowanej diety.

Jeśli chodzi o szampon, zachęcamy do niezwłocznego zapoznania się z naszym asortymentem. Wybór Twojewlosy.pl to wybór asortymentu spełniającego różne oczekiwania. Zresztą szampony to tylko niewielka część oferty. Wśród propozycji można znaleźć choćby płyn Togethair NHC SPA Sea Force, płyn Togethair NHC SPA Sea Force pomaga w razie problemów z wypadaniem włosów. Jest to propozycja powstała na bazie wody oceanicznej i ekstraktu z mikroalg.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej (dotyczy to całego asortymentu), nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z ofertą.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka