Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Lakier do włosów

Lakier do włosów

Korzystanie z lakieru do włosów można określić jako coś zupełnie normalnego. Niemniej jednak nie każdy lakier odzwierciedla oczekiwania. Warto zadać sobie pytanie, czy wiem, co można powiedzieć o działaniu lakieru?

Działanie lakieru do włosów

Przechodząc od razu do tego, co najistotniejsze – lakier wzbudza zainteresowanie ze względu na polimery i alkohol, który odpowiada za rozpuszczanie polimerów. Nawiązując do szczegółów, w momencie rozpylenia lakieru dochodzi do odparowania alkoholu i połączenia polimerów. Na powierzchni włosów powstaje wtedy niewidoczna warstwa utrwalająca.

Warto też zastanowić się nad tym, co najczęściej powoduje niszczenie estetycznie ułożonych fryzur? Jakby nie patrzeć, częstym problemem jest wilgoć. Jest to o tyle istotne, że polimery chronią przed działaniem wilgoci.

Oczywiście polimery i alkohol to nie wszystko, co znajduje się w lakierze. Nawiązując do pozostałych składników, zazwyczaj można spodziewać się płynnego gazu. Ponadto trzeba mieć na uwadze silikony i lanolinę. Lanolina sprawia, że lakiery stają się środkami wodoodpornymi. Bardzo ważne jest też to, że w wielu produktach nie brakuje substancji zapachowych.

Można jeszcze na koniec dodać, że w lakierach znajdują się składniki dobroczynne (należy przez to rozumieć witaminy i inne substancje, które wykazują pozytywny wpływ na kondycję pasm).

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie wyróżnia się rodzaje lakierów? Mówiąc wprost – lakiery dzielą się na suche i mokre. Wiedza na temat takiego podziału jest ważna, ale nie ulega wątpliwości, że warto wiedzieć więcej.
Lakierami suchymi określa się popularne produkty występujące w postaci sprayu. Spray należy aplikować na suche włosy. Lakiery suche działają bardzo szybko, stosowanie lakieru ma miejsce wtedy, kiedy celem jest wykończenie fryzury.

Lakiery mokre aplikowane są na mokre pasma. Działanie mokrego lakieru można porównać do skuteczności pianki.

Wybór lakieru do włosów

Najwyższa pora pomyśleć o wyborze lakieru do włosów. Niewykluczone, że pojawiło się pytanie, czym kierować się w przypadku poszukiwań lakieru? Jeżeli zadajesz sobie takie pytanie, nie pozostaje nic innego jak koncentracja na składzie.

Dokładniej mówiąc, pamiętaj o drogocennych i prozdrowotnych składnikach. Rzecz jasna trzeba też mieć na uwadze, że wybrany produkt powinien odzwierciedlać potrzeby. To dobry moment, żeby odnieść się do jakiegoś przykładu. Załóżmy, że masz kręcone włosy – z jakimi problemami muszą mierzyć się kobiety mające kręcone włosy?
Co by nie mówić, zazwyczaj problemem jest elektryzowanie włosów. Co za tym idzie, lakier do włosów kręconych powinien utrwalać skręt, nadać elastyczność i ułatwić rozczesywanie.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o naszym asortymencie. Jeżeli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego lakieru, skup się na naszych propozycjach – mamy niemal 370 lakierów!

Pamiętaj też o tym, że lakier do włosów to nie wszystko, co możesz u nas kupić. Wystarczy spojrzeć choćby na szampony, mamy m.in. szampony regenerujące, wygładzające czy zwiększające objętość.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka