Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, o którym z pewnością powiedziano już wiele. Warto też od razu zaznaczyć, że łysienie może wiązać się z różnymi problemami. Niemniej na razie zatrzymajmy się przy tym, że łysienie można podzielić na miejscowe i uogólnione.
Taki podział wiąże się z możliwym uszkodzeniem mieszków włosowych.

Niektórzy mogą też mówić, że uszkodzenie mieszków włosowych dzieli się na plackowate i rozlane.

Dlaczego wypadają włosy?

Zadajesz sobie pytanie, co sprawia, że włosy wypadają? Jeśli interesuje Cię wypadanie włosów, musisz wiedzieć, że nie ma jednego powodu. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że wypadanie włosów to coś, co dotyka dosłownie wszystkich.
Można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do tego, jak poważna jest strata. Krótko mówiąc – jeżeli tracisz 70-100 włosów dziennie nie ma powodów do obaw, taka strata nie jest niczym nadzwyczajnym.

Pora powiedzieć coś na temat przykładowych sytuacji – weźmy sobie pod uwagę niewłaściwą pielęgnację. Być może dla niektórych osób wyda się to zaskakujące, ale jednym z powodów wypadania włosów jest właśnie niewłaściwa pielęgnacja.

Warto też zastanowić się nad przyjmowanymi lekami – nie można wykluczyć sytuacji, w której łysienie jest po prostu skutkiem ubocznym.

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego tracę włosy, jest tylko jedno wyjście – oczywiście chodzi o wizytę lekarską. Skoro nie ma jednej przyczyny, pomoc na odległość jest po prostu niemożliwa.

Co wiadomo o leczeniu?

Przyczyny są różne, ale mimo to warto jeszcze nawiązać do leczenia. Co do szczegółów, zacznijmy od tego, że bardzo ważny jest czas (im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na skuteczną pomoc).

Dokładniej mówiąc, konieczne jest stymulowanie wzrostu nowych włókien. Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć o stymulowaniu wzrostu nowych włókien? Jeśli tak, trzeba zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie preparaty. Przechodząc od razu do sedna – jest to odniesienie się do keratyny, aminokwasów, kolagenów, jak również różnych witamin i minerałów.

Wybór dobrych preparatów jest istotny, ale musisz pamiętać o tym, że duże znaczenie ma też wcześniejsza pielęgnacja. Przez pielęgnację należy rozumieć oczyszczenie skóry za pomocą peelingów i szamponów. Wypada również do tego dodać systematyczność – o skórę trzeba dbać!

Interesują Cię sklepy, w których dostępne są szampony? Jeśli szukasz szamponów, może warto zapoznać się ze stroną twojewlosy.pl? Co do przykładów, wśród dostępnych szamponów jest Frutti di bosco. Frutti di bosco to uniwersalny szampon do włosów, który doskonale myje i delikatnie oczyszcza włosy (można jeszcze zaznaczyć, że dodatek filtra UV podtrzymuje kolor włosów).
Jakby tego wszystkiego było mało, cena to zaledwie 14,90 zł.

Oczywiście musisz też wziąć pod uwagę swoje oczekiwania – zdefiniowanie oczekiwań jest bardzo ważne. Zresztą wystarczy rozejrzeć się po różnych propozycjach, nietrudno zauważyć, że szampony dzielą się na różne sposoby (możesz znaleźć choćby szampony regenerujące i nawilżające). Innymi słowy – szampon szamponowi nierówny.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka