Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Szampon do włosów kręconych

Szampon do włosów kręconych

Pielęgnacja włosów to temat, który nie powinien mieć żadnych tajemnic. Niemniej jednak teoria to jedno, natomiast praktyka to drugie. Weźmy sobie pod uwagę wybór szamponu do włosów kręconych – o czym należy pamiętać podczas poszukiwań szamponu?

Jak przedstawiają się moje potrzeby?

Zakupy (jakiekolwiek) zawsze wiążą się z potrzebami i oczekiwaniami. Jeśli chodzi o wybór szamponu, skupimy się na potrzebach. Zacznijmy może od pytania, czym charakteryzują się włosy kręcone? Jeżeli nie potrafisz udzielić odpowiedzi, musisz pamiętać, że włosy kręcone zazwyczaj są suche i wysokoporowate. Bardzo ważne jest też to, że włosy kręcone są podatne na uszkodzenia i obciążenia.
Co do możliwych sytuacji, może dojść do tego, że włosy będą spuszczone na końcach, jak i oklapnięte u nasady. To oczywiście tylko przykład.

Trzeba też skupić się na skręcie loków, w końcu są różne skręty. Załóżmy, że włosy nie zostały poddane pielęgnacji – co w takim razie może się wydarzyć? Niewykluczone, że Twoje włosy mogą stać się jedynie włosami falowanymi.
Inny przykład – może zdarzyć się tak, że jedyną opcją będzie kucyk.

Poszukiwanie odpowiedniego szamponu

Patrząc pod kątem określenia potrzeb, sprawę można uznać za wyczerpaną. Co za tym idzie, nie pozostaje nic innego jak skupienie się na wybraniu odpowiedniego szamponu. Potrzeby i oczekiwania są bardzo ważne, ale potrzeby i oczekiwania to nie wszystko.

Przechodząc od razu do sedna – na pewno trzeba skupić się na składzie. Jeżeli widzisz, że jakiś szampon zawiera agresywne substancje myjące (bądź też coś podobnego), możliwa jest tylko jedna decyzja. Warto może przy okazji pokusić się o wyjaśnienie, żeby nie było nieporozumień.
Maksymalnie upraszczając, wspomniane substancje to dowód na to, że dany szampon jest zbyt silny. Zbyt silny szampon = nie można wykluczyć uszkodzenia struktury włosów (włosy kręcone mają delikatną strukturę) i podrażnienia skóry głowy.

Pamiętaj też o silikonach! Silikony sprawiają, że włosy stają się oblepione i obciążone. Bardzo ważne jest też to, że zastosowanie silikonu może skutkować podwójnym problemem. Tak się składa, że usunięcie silikonu to nie zawsze prosta sprawa. Jakby tego było mało, są silikony, w przypadku których konieczny jest szampon z SLS.
Uważaj również na quaternium, polyquaternium (syntetyczne polimery), parafinę, wosk i gumy. Co by nie mówić, pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wszystkich przeciwwskazań.

Skoro wiadomo, czego należy unikać, pora skupić się nad tym, co dobre. Jeśli zależy Ci na jakimś zaufanym sklepie, warto pomyśleć o zapoznaniu się ze stroną twojewlosy.pl. Wśród dostępnych propozycji jest choćby Lisap Top Care Repair Curly Care Shampoo. Szampon ten delikatnie oczyszcza włosy przy jednoczesnym odżywianiu, taki szampon to po prostu dwa w jednym.

Bardzo ważne jest też to, że wybór odpowiedniego szamponu to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Dbałość o wygląd to proces, na którym należy się nieustannie skupiać. Ponadto nie ma co ukrywać, że ludzie mogą myśleć o zmianie wyglądu (mniejszej lub większej).

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka