Kategorie

Producenci

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Hurtownia fryzjersko-kosmetyczna HiHair

Siemię lniane na włosy

Siemię lniane na włosy

Pielęgnacja włosów to temat, o którym można usłyszeć naprawdę dużo. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że różne opinie nie muszą oznaczać różnych możliwości. Ponadto należy mieć na uwadze zmieniające się trendy.
Można też powiedzieć, że zmieniające się trendy będą tematem tego tekstu (poniekąd). Mówiąc wprost – co sądzisz o stosowaniu siemienia lnianego?

Siemię lniane to dobry pomysł?

Siemię lniane to po prostu malutkie nasionka lnu. Co więcej, nasiona lnu mają właściwości odżywcze i zdrowotne. Jeśli chodzi o zastosowania zdrowotne, za przykład może posłużyć choćby ochrona przed rakiem piersi. Co by nie mówić, nasiona lnu mogą mieć naprawdę spore znaczenie.

Co do innych przykładów, można pokusić się o stwierdzenie, wedle którego ludzie zapominają o włosach. Tymczasem stosowanie siemienia lnianego to jeden ze sposobów na piękne włosy.

Zadajesz sobie pytanie, co sprawia, że siemię lniane jest dobrym pomysłem? Jeśli tak, nie pozostaje nic innego jak skupienie się na składnikach. Musisz wiedzieć, że siemię lniane wyróżnia się wysoką zawartością składników odżywczych. Dokładniej mówiąc, należy zdawać sobie sprawę z tego, że len to bogate źródło witamin i minerałów

Warto też zastanowić się nad tym, czy siemię lniane jest dobre w każdej sytuacji. Maksymalnie upraszczając, siemię lniane sprawdzi się zawsze.
Aczkolwiek trzeba pamiętać o potrzebach – w niektórych okolicznościach siemię lniane jest szczególnie pożądane.

Załóżmy, że Twoje włosy są suche, bardzo zniszczone i mają tendencję do rozdwajania się, jak się pewnie domyślasz, w takim wypadku nasiona lnu są wyjątkowo wskazane. Twoja znajoma ma problem z kręconymi włosami? Jeśli tak, czym prędzej zaproponuj jej nasiona lnu.
To oczywiście nie wszystko.

Stosowanie siemienia lnianego

Czas skupić się na prawidłowym stosowaniu siemienia. Co ciekawe, są trzy możliwości wykorzystywania nasion lnu – te możliwości to maseczka, płukanka i mgiełka.

  • Maseczka – dwie łyżki ziaren lnu należy zalać szklanką wody. Gotować na małym ogniu przez mniej więcej 10 minut. Ponadto mikstura musi zostać przecedzona (zaopatrz się w gęste sitko bądź gazę). Maseczka pod względem konsystencji powinna przypominać kisiel.
    Maseczkę nakłada się na wilgotne włosy i skórę głowy (kuracja powinna trwać godzinę).
  • Płukanka – przygotowanie płukanki można porównać do przygotowania maseczki. Różnica polega na tym, że ziarna lnu muszą zostać zalane znacznie większą ilością wody. Większa ilość wody ma związek z konsystencją.
    Płukankę najlepiej stosować po ostatnim płukaniu włosów.
  • Mgiełka – w przypadku mgiełki potrzebujesz jednej łyżki ziaren lnu i 100 ml wody. Len zalewa się wodą i gotuje 10 minut na małym ogniu. W dalszej kolejności przecedzoną maź wlewa się do atomizera, ponadto należy dodać kilka kropel oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron.

Nie przekonuje Cię stosowanie siemienia lnianego to zapoznaj się z naszymi produktami, wśród nich można znaleźć maski regenerujące (przykładem Tahe Gold Mask – Tahe Gold Mask to maska z aktywną keratyną i płynnym złotem).
Maski regenerujące to oczywiście nie wszystko, co znajduje się w sprzedaży.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka